Medicover Polska jako pierwsza firma z branży medycznej wdraża mojeID

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2019 21:25

Pacjenci Medicover Polska mogą już korzystać z usługi mojeID do potwierdzania swojej tożsamości, aby uzyskać dostęp do portalu pacjenta i aplikacji mobilnej bez konieczności odwiedzania recepcji centrum medycznego.

Medicover Polska jako pierwsza firma z branży medycznej wdraża mojeID
Na zdjęciu: Anna Olszewska, dyrektor ds. Komunikacji KIR, Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR, Magdalena Dębska, kierownik ds. Serwisów Internetowych Medicover, Artur Białkowski, członek Zarządu, dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych Medicover Polska oraz Marzena Smolińska, p.o. Dyrektora ds. Komunikacji, Medicover. Fot. Materiały prasowe

To pierwsze wdrożenie rozwiązania KIR w prywatnej opiece medycznej, gdzie niezbędny jest najwyższy poziom ochrony wrażliwych danych. Usługa mojeID daje gwarancję bezpiecznego i jednoznacznego uwierzytelniania pacjenta - czytamy w komunikacie prasowym.

mojeID to bezpieczne narzędzie do potwierdzania tożsamości przez internet dostarczane przez KIR. Pozwala klientowi uwierzytelnić się w portalu dostawcy usługi lub urzędu w sposób, który jednoznacznie potwierdza jego tożsamość.

Potwierdzenie to odbywa się poprzez bankowość internetową w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot - dostawcę tożsamości, np. bank. Korzystanie z tej metody uwierzytelnienia klienta umożliwia zdalne załatwienie formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzenia danych w punkcie obsługi lub kontaktu z kurierem.

- Znaczenie usług zdalnych w opiece zdrowotnej systematycznie rośnie i przewidujemy, że w kolejnych latach będzie rozwijać się równie dynamicznie. Telemedycyna, czyli porady medyczne i kontakt z lekarzem za pośrednictwem telefonu, czatu i wideorozmowy już dziś stanowią blisko 40 proc. wszystkich odbywanych u nas wizyt. Mając tę świadomość, jako pierwsza prywatna firma medyczna, zdecydowaliśmy się na wdrożenie usługi mojeID. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu pacjenci w całej Polsce będą mieli ułatwione korzystanie z naszych usług telemedycznych - mówi Artur Białkowski, Członek Zarządu Medicover sp. z o.o., dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych.   

Pacjenci Medicover Polska będą mogli skorzystać z mojeID, aby potwierdzić swoją tożsamość online i otrzymać dostęp do portalu pacjenta Medicover OnLine i aplikacji mobilnej Medicover bez konieczności odwiedzania recepcji centrum medycznego.

mojeID zapewnia komercyjnym operatorom usług medycznych możliwość budowy przewagi konkurencyjnej poprzez usprawnianie obsługi pacjentów i rozwój katalogu usług dostępnych online. W praktyce, wdrożenie usługi oznacza np. łatwiejszą identyfikację pacjenta, a tym samym przyspiesza proces rejestracji do usług medycznych. Zapewnia także możliwość udostępniania online wrażliwych danych medycznych, np. wyników badań, przy zachowaniu najwyższych standardów  bezpieczeństwa.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum