Mazowsze: ponad 10 mln zł na informatyzację Centrum Neuropsychiatrii

Autor: SAB/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2012 17:14

W poniedziałek (30 stycznia) wicemarszałkowie Leszek Ruszczyk i Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz prezes zarządu Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. Tomasz Pisarek podpisali umowę ws. informatyzacji MCN. Całkowita wartość inwestycji to przeszło 12,2 mln zł, przy czym unijne dofinansowanie wyniesie 10,3 mln zł.

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii sp. z o.o. zostanie w pełni zinformatyzowane w 2013 r. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej kupiony będzie specjalistyczny sprzęt komputerowy i oprogramowanie, które umożliwią m.in. umawianie wizyt lekarskich przez internet.

Informatyzacja dotyczy wszystkich trzech placówek MCN: w Zagórzu koło Warszawy, Józefowie oraz warszawskiej przychodni przy ul. Koszykowej 79 a.

Projekt wiąże się ze zbudowaniem całego systemu informatycznego dla placówki - od okablowania dla sieci LAN przez sprzęt i oprogramowanie, po stworzenie interaktywnego portalu wraz z e-usługami medycznymi.

Dzięki temu pacjenci zyskają m.in. całodobowy dostęp do e-rejestracji oraz do kalendarza lekarskiego. Umożliwi im to umówienie wizyty  przez internet w dogodnym dla nich terminie. Ponadto zalogowani użytkownicy będą mogli otrzymywać newsletter MCN. 

Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. jest największym w województwie ośrodkiem obejmującym opieką dzieci i młodzież z zaburzeniami neurologicznymi, psychicznymi oraz uzależnieniami od środków psychoaktywnych.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum