Mazowiecki Fundusz otwiera drzwi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 września 2013 11:31

Mazowiecki oddział NFZ i jego delegatury organizują w sobotę (21 września) "Drzwi Otwarte", podczas których będzie można np. uzyskać dostęp do osobistego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP). ZIP daje pacjentom dostęp m.in. do historii leczenia.

Rzeczniczka mazowieckiego NFZ, Agnieszka Gołąbek poinformowała, że dostęp do ZIP uzyskało do tej pory 30 tys. mieszkańców Mazowsza. - W związku z dużym zainteresowaniem NFZ Mazowsze i delegatury będą pracować w najbliższą sobotę - powiedziała.

- Dodatkowo, we wrześniu i październiku, mobilne stanowiska mazowieckiego Funduszu będą czekać na ubezpieczonych w dwóch stołecznych oddziałach ZUS. W sobotę w godz. od 8 do 16 poza odebraniem loginu i hasła do ZIP mieszkańcy Warszawy i Mazowsza będą mogli także osobiście wyjaśniać wątpliwości dotyczące danych zawartych w ZIP w specjalnie zorganizowanym punkcie informacyjnym - dodała Gołąbek.

Dotychczas do NFZ Mazowsze trafiło 19 skarg w związku z danymi zawartymi na portalu ZIP. Najczęściej ubezpieczeni wskazują świadczenia stomatologiczne, które ich zdaniem nie zostały im udzielone. Najdroższe zakwestionowane przez ubezpieczonego świadczenie dotyczyło hospitalizacji i zostało zrefundowane przez NFZ Mazowsze w kwocie 3,5 tys. zł.

Dostęp do ZIP pozwala dowiedzieć się przez internet, w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie oraz w jakich godzinach pracuje dany szpital czy przychodnia i jak tam dojechać. Dzięki ZIP pacjent może sprawdzić historię leczenia w ramach NFZ; sprawdzić, z jakich świadczeń korzystał, gdzie były udzielane i jaki był ich koszt. ZIP pozwala także zweryfikować status własnego ubezpieczenia oraz dowiedzieć się, na jakim etapie realizacji jest skierowanie do sanatorium.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum