MZ/Rynek Zdrowia | 27-09-2019 13:20

MZ: każdy lekarz w Polsce otrzyma przewodnik po e-zdrowiu

W pierwszych dniach października do ponad 177 tys. lekarzy w Polsce trafi wraz z najnowszym numerem Gazety Lekarskiej poradnik ''E-zdrowie. Przewodnik od A do Z'', przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia i CSIOZ.

Fot. Fotolia

Jak informuje resort zdrowia, w poradniku znajdzie się wszystko co lekarz wiedzieć powinien o rewolucji cyfrowej w zdrowiu, m.in. kalendarium najważniejszych zmian w prawie, praktyczne informacje dotyczące pracy z e-receptą oraz Internetowym Kontem Pacjenta czy informacje o wsparciu dla lekarzy w procesie wdrażania e-usług.

Aby ułatwić lekarzom wejście w 2020 r. w nową, ''cyfrową'' rzeczywistość, Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia przygotowało praktyczny, instruktażowy przewodnik, który ma pomóc lekarzom oraz podmiotom leczniczym przygotować się do pracy z e-usługami, przede wszystkim e-receptą oraz Internetowym Kontem Pacjenta.

- Polska stawia na rozwój e-usług w ochronie zdrowia. Cyfryzacja może być realizowana wyłącznie we współpracy ze wszystkimi zawodami medycznymi, za co bardzo dziękuję Naczelnej Izbie Lekarskiej, Naczelnej Izbie Aptekarskiej, Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych oraz wszystkim innym organizacjom zaangażowanym w ten proces. Kolejną cenną inicjatywą jest współpraca z Gazetą Lekarską, dzięki której nasz poradnik trafi do wszystkich lekarzy w Polsce - mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za cyfryzację.