MZ i MC przyjmą w styczniu strategię rozwoju e-zdrowia

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2017 14:00

W pierwszych dniach stycznia 2018 r. odbędzie się konferencja prasowa, na której ministrowie zdrowia i cyfryzacji oficjalnie poinformują o przyjęciu "Strategii Rozwoju e-Zdrowia w Polsce na lata 2018-2022".

MZ i MC przyjmą w styczniu strategię rozwoju e-zdrowia
Na zdj. minister cyfryzacji Anna Streżyńska Fot. PTWP

W komunikacie zamieszczonym na stronach resortu zdrowia czytamy, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podkreślił, iż po przyjęciu strategii od razu nastąpi przejście do opracowania planu działań operacyjnych po to, by zarówno obywatele, jak i pracownicy służby zdrowia odkryli potencjał cyfryzacji.

Z kolei minister cyfryzacji Anna Streżyńska dodała, że podejmując prace nad projektem oparto się na założeniach zmian systemowych w służbie zdrowia w Polsce.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, sposób powstawania strategii ma dla polskiej administracji charakter wyjątkowy. W prace włączeni zostali przedstawiciele wielu organizacji i instytucji, reprezentujących szerokie grono interesariuszy. Zespół zaangażowany w jej powstanie reprezentowany był przez środowiska, które równocześnie będą jej odbiorcami, a także przez szerokie grono ekspertów.

Jednocześnie resort zdrowia poinformował, że w pierwszych dniach stycznia 2018 r. odbędzie się konferencja prasowa, na której ministrowie zdrowia i cyfryzacji oficjalnie poinformują o przyjęciu "Strategii Rozwoju e-Zdrowia w Polsce na lata 2018-2022", a sam dokument będzie dostępny na stronach internetowych obu resortów.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum