Lubelskie: nie wszędzie e-recepta działa jak należy

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2020 09:32

Elektroniczne recepty weszły w życie. Jak przekonuje lekarz jednej z przychodni w Lublinie pracownikom służby zdrowia e-recepta nie ułatwia życia i nie ogranicza papierologii. W środę (7 stycznia) od rana w tej przychodni przy wypisywaniu recept wyskakiwało okienko „błąd systemu". Lekarz musiał więc w większości przypadków wypisywać recepty papierowe.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak mówi, niedawno system nie działał przez dwie godziny i w ogóle nie było możliwości wystawiania e-recept. Nie wszyscy mają jednak zastrzeżenia do systemu. Jak wyjaśnia Małgorzata Stokowska-Wojda, lekarz rodzinny z Łaszczowa elektroniczne recepty wystawia już od września, a kłopoty pojawiają się tylko wtedy, gdy na szczeblu centralnym występują problemy z platformą e-zdrowie. Podczas wizyt domowych wystawia receptę po powrocie do ośrodka zdrowia i pacjent otrzymuje sms-em PIN, z którym udaje się do apteki.

Tomasz Zieliński, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców podkreśla, że nie miał w środę żadnych problemów z e-receptą. Przyjął 50 osób i za każdym razem udało się wystawić e-receptę. Jego zdaniem problemy z funkcjonowaniem e-recepty mogą wynikać z różnych powodów - może to zależeć od rodzaju aplikacji, wybranego serwera czy tego, jak działa w danym miejscu internet.

Więcej: kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum