Kraków: system VOD edukuje pacjentów kliniki

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 13 października 2013 19:25

W Klinice Chorób Serca i Naczyń w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II uruchomiony został system VOD ("oglądanie na życzenie").

Celem wdrożonego systemu jest edukacja hospitalizowanych pacjentów, poprzez prezentowanie im materiałów multimedialnych, dzięki którym mogą uzyskać dokładne informacje na temat swojej choroby, jej przyczyn, przebiegu, terapii oraz zasad, jakimi powinni kierować się po opuszczeniu szpitala.

Głównym elementem systemu VOD jest mediaserwer, pozwalający na zdalne zarządzanie i aktualizowanie treści na wszystkich zainstalowanych nośnikach. Pacjent ma możliwość wyboru z multimedialnej biblioteki programów, które chciałby obejrzeć.

System autorstwa firmy Admotion pozwala też na odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. - Wykonaliśmy kompletną instalację sieciową wraz z bezprzewodowym punktem dostępu - mówi Piotr Rutka, dyrektor techniczny Admotion Sp. z o.o. - Dzięki zastosowanej technologii personel kliniki swobodnie aktualizuje zawartość biblioteki, która jest na bieżąco aktualizowana i natychmiastowo dostępna z poziomu każdego telewizora w sieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum