HCC: o rozwiązaniach telemedycznych w kardiologii

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: RZ   • 14 lutego 2016 20:02

Obecnie wykorzystywane i potencjalne możliwości stosowania rozwiązań telemedycznych w kardiologii będą tematem jednej z sesji podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który potrwa od 18 do 20 lutego w Katowicach.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Health Challenges Congress jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych. Miejscem tego wydarzenia będzie Międzynarodowym Centrum Kongresowe w Katowicach

Program Kongresu i rejestracja uczestników: www.hccongress.pl

Sesję panelową „Rozwiązania telemedyczne w kardiologii” zaplanowano na piątek, 19 lutego 2016 r., w godz. 11.30-13.00. Tematyka sesji:
• Modele telekonsultacji stosowane w kardiologii (np. pacjent - lekarz POZ - specjalista)
• Telemonitoring chorych z niewydolnością serca ze wszczepionymi układami resynchronizującymi
• Telemetryczne diagnozowanie zaburzeń rytmu serca

Udział w dyskusji zapowiedzieli (w kolejności alfabetycznej): dr hab. Oskar Kowalski, kierownik Pracowni Elektrofizjologii i Stymulacji Serca, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu; prof. Mariusz Gąsior, kierownik III Katedry i Oddziału Kliniczny Kardiologii SUM, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu; dr hab. Marcin Grabowski, I Katedra i Klinika Kardiologii, Warszawski Uniwersytet Medyczny; prof. Zbigniew Kalarus, past-prezes, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, kierownik Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląski Uniwersytet Medyczny; prof. Ryszard Piotrowicz, kierownik Kliniki Rehabilitacji Kardiologicznej i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej, Instytut Kardiologii w Warszawie; prof. Łukasz Szumowski, kierownik Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca, Instytut Kardiologii w Warszawie; prof. Krystian Wita,  zastępca dyrektora ds. lecznictwa, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7 w Katowicach, Górnośląskie Centrum Medyczne.

***

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, organizowanego przez Grupę PTWP S.A. (wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia), odbędzie się ponad 50 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny. W Kongresie weźmie udział ok. 3 tys. osób, w tym 250 prelegentów.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum