Ekspert: nie należy już przekładać terminów wdrażania e-dokumentacji medycznej

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 22 października 2019 07:59

- Wszelkie dostępne analizy rynku pozwalają zakładać, że wszystkie recepty w placówkach medycznych, zgodnie z planowanym terminem - czyli od 1 stycznia 2020 r. - będą wystawiane w formie elektronicznej - mówi Marek Dynowski, prezes Medinet Systemy Informatyczne.

- W wersji elektronicznej już dzisiaj wystawianych jest ok. 20 mln recept w jednostkach ochrony zdrowia o bardzo różnych profilach - podaje prezes Dynowski, co - w jego opinii - dowodzi, że nie należy już przekładać terminu 1 stycznia 2020 r., od kiedy e-recepta stanie się w Polsce obowiązującym standardem.

- Oczywiście e-recepta nie jest zbyt skomplikowanym elementem w całym systemie elektronicznej dokumentacji medycznej. Jak jednak dowodzi zarówno proces wdrażania e-zwolnienia, jak i e-recept - kiedy przestrzegano harmonogramu wprowadzania tych rozwiązań - powinniśmy nadal konsekwentnie podążać taką ścieżką - zaznacza ekspert.

- Nie należy więc przekładać wcześniej ustalonych terminów wdrażania cyfrowej dokumentacji medycznej. Tym bardziej, że już wcześniej terminy te były kilka razy prolongowane - przypomina Marek Dynowski.

Nagranie zostało zarejestrowane podczas XV Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 21-22 października 2019 r.).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum