CSIOZ/Rynek Zdrowia | 22-05-2020 18:15

CSIOZ: rusza nowy cykl edukacyjny #mojeIKP

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia poinformowało o rozpoczęciu nowego cyklu publikacji informacyjno-edukacyjnych na temat Internetowego Konta Pacjenta (IKP), serwisu pacjent.gov.pl oraz e-usług w ochronie zdrowia. Cykl prowadzony będzie w mediach społecznościowych pod hasztagami #mojeIKP oraz #epacjent.

W cyklu #mojeIKP publikowane będą m.in. materiały instruktażowe, w których obywatele otrzymają praktyczne wskazówki jak posługiwać się cyfrowymi rozwiązaniami wdrożonymi w sektorze ochrony zdrowia, oraz co dzięki nim zyskują pacjenci i ich bliscy. Już dziś ponad 2,3 miliona osób korzysta z Internetowego Konta Pacjenta, z czego 40% robi to regularnie, przynajmniej raz w miesiącu. Każda z tych osób posiada swoją unikalną historię oraz doświadczenia, z których mogą czerpać inni.

Ponadto w czasie epidemii cykl edukacyjny będzie informował o wszystkich e-rozwiązaniach wspierających obywateli w walce z koronawirusem i fake newsami np. o możliwości skorzystania z e-wizyty (otworzy się w nowej karcie) w serwisie pacjent.gov.pl (otworzy się w nowej karcie), czyli konsultacji online z lekarzem lub pielęgniarką bez wychodzenia z domu, przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

Jak stwierdziła Agata Kurek-Stec, kierownik wydziału komunikacji systemu e-zdrowie, z badań, które w kwietniu tego roku przeprowadziła firma ARC Rynek i Opinie wynika, że o Internetowym Koncie Pacjenta słyszała blisko 1/3 Polaków. Ideą kampanii edukacyjnej jest zwiększenie tej świadomości.

Więcej: csioz.gov.pl