KR/Rynek Zdrowia | 16-07-2015 14:03

Asseco zinformatyzuje szpital psychiatryczny w Toszku

Wprowadzeniem nowoczesnego systemu informatycznego oraz e-usług w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku (Śląskie) zajmie się Asseco. Wartość projektu to ponad 3,3 mln zł brutto.

Asseco, które wygrało przetarg na wprowadzenie nowoczesnego systemu informatycznego oraz e-usług w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku, będzie wdroży w lecznicy swój system AMMS - Asseco Medical Management Solutions.

Dzięki temu rozwiązaniu placówka będzie mogła korzystać z m.in. systemu elektronicznej dokumentacji medycznej. Ponadto Asseco będzie odpowiedzialne za dostarczenie i uruchomienie serwerów oraz macierzy, a także sprzętu komputerowego.

Po wdrożeniu systemu AMMS szpital w Toszku będzie korzystał z narzędzia, które nie tylko pozwoli na elektroniczną rejestrację pacjentów, ale zapewni bezpieczeństwo dokumentacji i umożliwi sprawne zarządzanie tą lecznicą.

Asseco udostępni w ramach projektu szereg modułów, które będą wspierały m.in. prace izby przyjęć, przychodni, apteki szpitalnej, laboratorium oraz część administracyjną szpitala.