• ZAKAŻENIA SZPITALNE

  • Start

Włocławek: zakażenie bakteriami zgorzeli gazowej przyczyną śmierci dwóch pacjentek

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2015 12:40

Na oddziale Ortopedii i Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zmarły dwie pacjentki. Przyczyną zgonu było zakażenia bakteriami wywołującymi zgorzel gazową. Szpital wstrzymał przyjęcia.

Włocławek: zakażenie bakteriami zgorzeli gazowej przyczyną śmierci dwóch pacjentek
Fot. archiwum

Jedna za zmarłych pacjentek miała 75-latka. Trafiła na ortopedię po tym, jak uległa wypadkowi. Lekarze zdiagnozowali zakażenie, lecz kobieta odmówiła operacji ratującej życie. Zdecydowała się na nią dopiero po kilkunastu godzinach, było już jednak za późno.

Kolejna 87-letnia pacjentka, która zmarła na oddziale, także była zakażona beztlenowymi bakteriami, wywołującymi zgorzel gazową, ale jak zapewnia szpital, zakażenie to nie było bezpośrednią przyczyną śmierci.

Zakażony jest także 50-letni mężczyzna. W przypadku czwartej osoby istnieje podejrzenie, że w jej organizmie mogą się znajdować niebezpieczne bakterie. Obaj pacjenci są izolowani. 50-latek czuje się dobrze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na oddziale wprowadzono najostrzejsze rygory sanitarne. Przyjmowanie nowych pacjentów zostało zawieszone aż do odwołania. Powiatowa stacja sanepidu wyjaśnia, w jaki sposób bakterie przedostały się na oddział. Z informacji nieoficjalnych wynika, że zakażona była nimi 75-latka, którą przyjęto w weekend na ortopedię.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum