• ZAKAŻENIA SZPITALNE

  • Start

Wielkopolska: zmutowana bakteria w szpitalu rehabilitacyjnym

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 12 września 2014 08:43

W Szpitalu Rehabilitacyjnym w Poznaniu-Kiekrzu przebywa pacjent zarażony bakterią NDM-1, zwaną inaczej New Delhi. To bakteria odporna nawet na działanie karbapenemów - antybiotyków ostatniej szansy.

Wielkopolska: zmutowana bakteria w szpitalu rehabilitacyjnym

W szpitalu nie ma izolatki, a pacjenci mogą poruszać się między oddziałami bez problemu.Mimo tego szpital zdecydował się przyjąc chorego -  informuje donosi Głos Wielkopolski. Na potrzeby leczenia zarażonego tą bakterią, zwolniono jeden pokój, gdzie wcześniej przebywali inni chorzy.

W zeszłym roku Krajowy Ośrodek Referencyjny ds. Lekowrażliwości Drobnoustrojów potwierdził szereg powtarzających się przypadków zakażeń szczepami bakterii typu NDM w czterech szpitalach w Polsce. Zalecono wówczas szczególną kontrolę i dodatkową profilaktykę wobec pacjentów, w celu uniknięcia dodatkowych zakażeń i rozpowszechniania się bakterii.

Pacjenci ze szpitala rehabilitacyjnego w Kiekrzu mają wątpliwości, czy w ich lecznicy takie wymagania i normy są przestrzegane. Dlatego interweniowali w sanepidzie. Inspektorzy przeprowadzili kontrolę w szpitalu, ale nie odnotowali żadnych nieprawidłowości.  

Więcej:  www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum