Słubice: woda w szpitalu skażona Legionellą

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2018 10:32

W Szpitalu Powiatowym w Słubicach wykryto bakterię Legionelli. Pacjenci myją zakaz mycia się pod prysznicem a wodę do picia otrzymują w specjalnych baniakach.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podkreśla Aneta Mokosa, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie, po informacji o przekroczeniu poziomu bakterii Legionella w próbkach ciepłej wody, pobranych w ramach kontroli wewnętrznej przeprowadzonej przez szpital w Słubicach, lubuski inspektor sanitarny zobowiązał szpital do podjęcia natychmiastowych działań, które doprowadzą do wyeliminowania skażenia, wskazując, iż woda nie nadaje się do kąpieli.

Ponieważ do zakażenia pałeczkami Legionelli dochodzi najczęściej poprzez wdychanie skażonego aerozolu wodno - powietrznego, szpital wprowadził zakaz korzystania z natrysków, zdemontował i poddał dezynfekcji perlatory, słuchawki prysznicowe, wyłączył z użycia urządzenia hydroterapii i hydromasażu.

Dyrekcja placówki podkreśla, że pomimo tego, iż bakterię Legionelli wykryto w jednej z sal na oddziale ginekologicznym, szpital zamknął wodę we wszystkich oddziałach. Pacjenci myją się w miskach wodą, którą kupuje szpital. Placówka dostarcza także wodę do picia w specjalnych baniakach.

Ponowna kontrola wody nastąpi 12 grudnia. 

Więcej: slubice,naszemiasto.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum