• ZAKAŻENIA SZPITALNE

  • Start

Resort zdrowia zaprasza do udziału w kampanii na rzecz higieny rąk

Autor: CMJ/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2013 12:08

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce wraz z Ministerstwem Zdrowia zapraszają do udziału w kampanii promującej higienę rąk w szpitalach (Clean Care is Safer Care).

Resort zdrowia zaprasza do udziału w kampanii na rzecz higieny rąk
W ramach programu, opracowano kompleksowy schemat działań, nakierowany na wdrożenie właściwej higieny rąk. Program higieny rąk WHO ma formę narodowej kampanii, obejmuje wytyczne postępowania; przewodnik wdrażania; materiały edukacyjne, w tym narzędzia do przeprowadzenia samooceny i ewaluacji w zakresie dojrzałości kultury higieny rąk, moduły szkoleniowe. Ponad dwie trzecie krajów członkowskich WHO podpisało formalne akty deklaracyjne, zobowiązujące do wzmożenia nadzoru nad właściwą higieną rąk w sektorze opieki zdrowotnej, w tym Polska.

Jak podkreśla resort zdrowia zgodnie z propozycją WHO, oraz ze względu na konieczność stałego rozpowszechniania tzw. dobrej praktyki, w polskim systemie ochrony zdrowia, wytyczne WHO będą wdrażane i propagowane z wykorzystaniem materiałów i doświadczenia innych krajów w tym zakresie.

Szpitale, które są zainteresowane udziałem w programie powinny zgłosić się do Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które jest Ośrodkiem Współpracy z WHO w Zakresie Rozwoju Jakości i Bezpieczeństwa w Systemach Opieki Zdrowotnej.

Więcej:  www.cmj.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum