• ZAKAŻENIA SZPITALNE

  • Start

Poznań: ponad 80 pacjentów z objawami zatrucia w szpitalu wojewódzkim

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2020 14:56

Jednocześnie na kilku oddziałach Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu objawy zatrucia pokarmowego zgłosiło personelowi aż 82 chorych. Sprawę bada sanepid.

Poznań: ponad 80 pacjentów z objawami zatrucia w szpitalu wojewódzkim
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rzecznik szpitala Konrad Napierała podaje, że u 82 pacjentów zaobserwowano nieżyt jelitowy, którego symptomem jest biegunka i wymioty. - U większości pacjentów niepokojące objawy już ustąpiły. Wszyscy dostali leki i zostali nawodnieni - dodaje Konrad Napierała.

Zgodnie z przepisami szpital powiadomił o zatruciu poznański sanepid. A ten przeprowadził już w lecznicy kontrolę.

Pacjenci są przekonani, że zatruli się pasztetem, jaki zaserwowali im szpitalni kucharze. Personel podejrzewa natomiast, że przyczyną mógł być bałagan w szpitalu - w lecznicy brakuje salowych i personelu sprzątającego. Przypomnijmy - "Lutycka" to jeden z najbardziej zadłużonych szpitali w regionie, przechodzi właśnie restrukturyzację.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdza, że prowadzi "dochodzenie epidemiologiczne w kierunku ustalenia przyczyny zakażenia, w tym ewentualnego jego nośnika". - Wiele wskazuje na to, że do przygotowywania posiłków mógł zostać użyty produkt zanieczyszczony mikrobiologicznie - opowiada Anna Pawłowska, kierownik oddziału epidemiologii w poznańskim sanepidzie.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum