Piotrków Trybunalski: Legionella w Szpitalu Wojewódzkim

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2020 10:42

W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim stwierdzono obecność Legionelli. Pacjenci nie mogą korzystać z pryszniców - wstrzymano dostarczanie ciepłej wody.

Bakterię wykryło rutynowe badanie wody przeprowadzone przez sanepid Fot. Archiwum

Bakterię wykryło 7 lutego rutynowe badanie wody przeprowadzone przez sanepid. Następne badanie zostanie przeprowadzone 14 lutego - informuje naszemiasto.pl

Aneta Baranowska, wicedyrektor szpitala zaznacza, że pojawienie się bakterii jest prawdopodobnie związane z remontem prowadzonym na oddziale intensywnej terapii. Baranowska dodaje, że to już drugie skażenie Legionellą - do pierwszego doszło dwa lata temu. Placówka kupiła wówczas urządzenie z jonami srebra zapobiegającymi reprodukcji bakterii, które do tej pory działało bez zarzutu.

Jedną z metod zmniejszającą ryzyko pojawienia się bakterii jest dezynfekcja cieplna polegająca na uzyskaniu w punktach czerpalnych temperatury wody pomiędzy 70 a 80 stopni Celsjusza. Jak potwierdza Aneta Baranowska, ta procedura została już przeprowadzona w szpitalu.

Więcej: naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum