• ZAKAŻENIA SZPITALNE

  • Start

Opolszczyzna: 4,5 proc. hospitalizowanych narażonych na zakażenia szpitalne

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2013 15:39

W opolskich szpitalach rzadziej niż w innych regionach kraju odnotowano przypadki zakażeń u hospitalizowanych. W województwie doświadczyło ich 4,5 proc. hospitalizowanych. W kraju wskaźnik ten wyniósł 6,5 proc., a w krajach Unii Europejskiej - 6 proc. - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Opolszczyzna: 4,5 proc. hospitalizowanych narażonych na zakażenia szpitalne

Kontrola zakażeń odbyła się w ramach Europejskich Badań Punktowych Występowania Zakażeń Szpitalnych i Stosowania Antybiotyków w Polsce. Na Opolszczyźnie udział w nich wzięło 10 placówek. W całym kraju - 38 szpitali.

Kontrola zakażeń została przeprowadzona tylko w tych placówkach, które były nią zainteresowane. Odbyła się w: WCM, Szpitalu Wojewódzkim, Centrum Onkologii, poliklinice MSWiA oraz w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym i Noworodków w Opolu, a także w szpitalach: w Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie-Koźlu, Głubczycach, Głuchołazach i miejscowości Kup.

Oceniano m.in. ilość zużytych środków dezynfekcyjnych oraz stosowanych antybiotyków. Okazało się, że opolskie szpitale najlepiej radzą sobie z redukcją zakażeń wywołujących zapalenia płuc oraz dróg moczowych u pacjentów. Natomiast nadal za dużo jest zakażeń dotyczących miejsc operowanych.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum