• ZAKAŻENIA SZPITALNE

  • Start

Opolskie: podejrzenia zakażeniem odrą wśród personelu medycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2019 19:15

U czterech pracowników medycznych w regionie podejrzewane jest zakażenie wirusem odry - poinformowała PAP wicewojewoda opolski Violetta Porowska. Na początku miesiąca opolski szpital wojewódzki przyjął trzech obywateli Ukrainy, u których podejrzewano odrę.

Opolskie: podejrzenia zakażeniem odrą wśród personelu medycznego
Osoby z podejrzeniem zarażenia się wirusem odry to pielęgniarka szpitala MSWiA, ratownik medyczny z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, lekarz onkolog i lekarz internista, który dyżurował na oddziale zakaźnym. Fot. Shutterstock

Według informacji otrzymanych od wicewojewody osoby, u który jest podejrzanie o zarażenie wirusem odry to pielęgniarka szpitala MSWiA, ratownik medyczny z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, lekarz onkolog i lekarz internista, który dyżurował na oddziale zakaźnym.

Opolski sanepid skierował do wszystkich szpitali pisma przypominające o obowiązkowych szczepieniach personelu medycznego.

Na początku miesiąca do szpitala wojewódzkiego w Opolu przyjęto trzech pacjentów z Ukrainy z podejrzeniem odry. W ubiegłym roku na tę chorobę w województwie zachorowało kilka osób.

Odra jest chorobą zakaźną, która objawami przypomina przeziębienie. Zakażeniu towarzyszy kaszel, światłowstręt i charakterystyczna wysypka. Wywołane wirusem powikłania mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia chorego.

PAP - Marek Szczepanik

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum