• ZAKAŻENIA SZPITALNE

  • Start

Gdańsk: milion złotych zadośćuczynienia za zakażenie WZW typu C?

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2013 22:00

Miliona złotych zadośćuczynienia będzie dochodzić jeden z 9 pacjentów, zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu C, którzy 15 listopada ubiegłego roku poddali się badaniu rezonansem magnetycznym lub tomografii w Pomorskim Centrum Medycznym Euromedic w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Gdańsk: milion złotych zadośćuczynienia za zakażenie WZW typu C?
Pacjenci najprawdopodobniej zostali zakażeni WZW typu C 15 listopada ubiegłego roku podczas badań obrazowych w PCM Euromedic w Gdańsku Oliwie.

Jak dowiedział się Dziennik Bałtycki nieoficjalnie, kilka poszkodowanych osób z tej grupy zdecydowało się już podpisać ugody proponowane przez firmę Euromedic, kolejnych kilka to rozważa. Jeden z pacjentów jednak nie chce podpisania ugody i zamierza wytoczyć firmie sprawę indywidualnie.

Jak informuje Piotr Pytlewski, dyrektor Pomorskiego Centrum Medycznego, z każdym z pacjentów prowadzone są indywidualne rozmowy mające na celu podpisanie ugody uwzględniającej ich potrzeby i oczekiwania.

Zapewnia jednocześnie, że we wszystkich pracowniach diagnostycznych na terenie Pomorza podjęto działania zwiększające bezpieczeństwo pacjentów, m.in. utworzono stanowisko pielęgniarki nadzorującej.

Dochodzenie w sprawie zakażonych pacjentów prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gdańsku Oliwie.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum