Zmarł dzień po podaniu szczepionki przeciw COVID-19. Są wyniki sekcji zwłok

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2021 12:10

W środę (27 stycznia) odbyła się sekcja zwłok 73-letniego mężczyzny, mieszkańca DPS-u, który zmarł 20 stycznia w Oleśnicy, dobę po podaniu szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Zmarł dzień po podaniu szczepionki przeciw COVID-19. Są wyniki sekcji zwłok
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mężczyzna został zaszczepiony szczepionką przeciw COVID-19, we wtorek, 19 stycznia. Po podaniu szczepionki, jeszcze tego samego dnia poczuł się gorzej. Pracownicy DPS-u trzykrotnie wezwali pogotowie ratunkowe, jednak personel medyczny nie zdecydował o przewiezieniu chorego do szpitala. Mężczyzna zmarł następnego dnia - podaje Gazeta Wyborcza.

Ciało zmarłego decyzją prokuratury trafiło do Wrocławskiego Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie 27 stycznia przeprowadzono sekcję zwłok. W jej trakcie wykazano, że do zgonu nie przyczyniły się osoby trzecie, jak też to, że pacjent miał liczne zmiany chorobowe o charakterze przewlekłym.

Biegli wykluczyli też wstrząs anafilaktyczny, gdyż między zgonem a podaniem szczepionki minęło 36 godzin. O przyczynie zgonu mężczyzny mają zdecydować badania wycinków narządów wewnętrznych pobrane w czasie sekcji zwłok.

W opinii prof. Krzysztofa Simona, dolnośląskiego konsultanta wojewódzkiego ds. chorób zakaźnych sprawę powinien zbadać sanepid. Chodzi m.in. o wyjaśnienie celowości szczepienia pacjenta w takim stanie zdrowia.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum