• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Zielona Góra. 5 tys. zł za szczepienie na COVID-19 dla uczniów III LO

Autor: oprac. KM • Źródło: News Lubuski, Rynek Zdrowia01 września 2021 16:01

III liceum ogólnokształcące w Zielonej Górze chce nagrodzić klasy, w których przeciw COVID-19 zaszczepi się najwięcej uczniów. Główna nagroda to 5 tysięcy złotych

Nagrody zaplanowane dla najbardziej wyszczepionych klas to 5, 3 i 2 tys. złotych. Fot. Avillfoto / Shutterstock.com
  • III liceum ogólnokształcące w Zielonej Górze nagrodzi najbardziej wyszczepione klasy - podaje portal News Lubuski
  • Główna nagroda to 5 tys. zł
  • Konkurs to pomysł szkoły i rady rodziców na mobilizację do szczepień celem wzmocnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły

Zielona Góra. Nagrody za szczepienia w szkole

Pandemia koronawirusa, a wraz z nią edukacja zdalna, odbiła się na wynikach matur w zielonogórskim liceum ogólnokształcącym nr III. Jak przekonuje na łamach portalu News Lubuski dyrektor placówki Zbigniew Kościk, szczególnie obniżyły się wyniki z przedmiotów ścisłych. Zdaniem dyrektora najbardziej ucierpieli uczniowie, z powodu ograniczenia kontaktów z kolegami.

Powrót do normalności w liceum w Zielonej Górze mają zapewnić szczepienia. Dlatego dyrekcja w porozumieniu z radą rodziców, celem zapobieżenia "powtórce z ubiegłego roku" ogłosiła konkurs dla wszystkich klas. Wygra go ta, w której zaszczepi się najwięcej uczniów.

Szczepienia podniosą bezpieczeństwo dzieci... i przyniosą pieniądze

Jedna z matek, a przy tym członkini rady rodziców podkreśliła w rozmowie z mediami wagę szczepień, jako czynnika mającego podnieść bezpieczeństwo dzieci. Dlatego też rada rodziców postanowiła nagrodzić 5 tysiącami złotych najbardziej wyszczepioną klasę, a dwie kolejne otrzymają 3 i 2 tys. złotych. Nie będzie wskazania, na co klasy miałyby wydać pieniądze.

Konkurs ma trwać do końca września. Do ogólnego wyniku klasy zaliczą się zarówno osoby zaszczepione wcześniej, jak i te, które zaszczepią się teraz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum