Zaszczepieni wśród nowych zakażeń. Bosak: uczciwie informować, a nie manipulować liczbami

Autor: JKB • Źródło: Twitter, Rynek Zdrowia30 września 2021 06:26

Poseł Krzysztof Bosak podważył na Twitterze informacje od MZ w sprawie udziału w pełni zaszczepionych wśród nowych zakażeń. Pokazał własne wyliczenia.

Zaszczepieni wśród nowych zakażeń. Bosak: uczciwie informować, a nie manipulować liczbami
Nie wszyscy wierzą w skuteczność szczepień. Fot. Shutterstock
  • Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak na Twitterze rozpoczął "dyskusję" z resortem zdrowia odnośnie danych związanych z zaszczepionymi wśród nowych zakażeń
  • Nie tylko podważył podane dane, ale również zaprezentował własne wyliczenia, które jego zdaniem są prawdziwe
  • - Proszę uczciwie informować społeczeństwo, a nie manipulować liczbami, podając jako "nowe" dane sumaryczne dane za cały 2021 rok - dodał poseł

Poseł Konfederacji nie wierzy MZ

Na Twitterze poseł Krzysztof Bosak postanowił zaatakować resort zdrowia oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w kwestii skuteczności szczepień przeciw COVID-19, a także udziału zaszczepionych w nowych zakażeniach.

W jednym z wpisów poseł zaznaczył, że minister "kłamał" w lutym mówiąc, że zaszczepieni są chronieni przed ciężkim zakażeniem oraz hospitalizacją. Jako swój dowód podał informację, że z danych podawanych regularnie przez MZ wynika, że udział zaszczepionych wśród zgonów na COVID-19 wynosi nieco ponad 20 proc.

- Dziś już wiemy z danych ministerstwa, że w zeszłym tygodniu udział osób zaszczepionych wśród zgonów na covid to 20,51 proc. Dziś żeby to ukryć manipulują danymi - napisał.

Wpis posła Bosaka nie przeszedł niezauważony przez MZ, które dość szybko odpisało:

- Panie Pośle, oczywiście może Pan dobierać pod swoje subiektywne tezy różne okresy, bo dzień do dnia nie jest równy, ale tym danym Pan nie zaprzeczy: 0,072 proc. w pełni zaszczepionych zakaziło się koronawirusem, a 0,98 proc. zakażonych to w pełni zaszczepieni - czytamy na Twitterze.

Oprócz tego resort zaznaczył, że poprzez zniechęcanie do szczepień i manipulowanie danymi, poseł bierze "odpowiedzialność za zdrowie i życie ludzi".

 

Czytaj: Niezaszczepieni na COVID-19. To oni przeważają w szpitalach na oddziałach covidowych

Bosak podaje własne wyliczenia

Jednak poseł Konfederacji tak łatwo się nie poddał i ponownie podważył informacje MZ. Odpowiadając resortowi zdrowia, opublikował zestawienie dwóch planszy za okres od 17 do 24 września tego roku. To dane ministerstwa z zakresu udziału zaszczepionych w nowych zakażeniach COVID-19 oraz dane dotyczące wszystkich zakażeń w Polsce.

Poseł zdecydował się na samodzielne obliczenia, których wynik podał w kolejnym wpisie na Twitterze:

- Wasze dane za okres 17-24.09: zaszczepieni wśród zakażonych stanowią obecnie 28,64 proc. Mimo zniesienia obowiązku testowania zaszczepionych. Proszę uczciwie informować społeczeństwo, a nie manipulować liczbami, podając jako "nowe" dane sumaryczne dane za cały 2021 rok - napisał.

Czytaj: Szpitale znów wstrzymują przyjęcia. Ruszają oddziały covidowe

Niedzielski: do połowy października 3,2 tys. hospitalizacji z powodu COVID

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum