Zaczyna się druga tura zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 dla opiekunów w żłobkach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2021 12:43

Opiekunowie w żłobkach i klubach dziecięcych, dzienni opiekunowie oraz pracownicy placówek pieczy zastępczej od poniedziałku, w ramach drugiej tury, będą mogli zapisać się na szczepienia przeciw COVID-19 - przekazało w piątek (12 lutego) MRiPS.

Zaczyna się druga tura zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 dla opiekunów w żłobkach
Zgłoszenia na szczepienia przeciw COVID-19 obejmują pracowników żłobków do 65 roku życia. Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Chętni do szczepienia pracownicy muszą poinformować o tym dyrektora placówki, który dopełni formalności. Zgłoszenia obejmują pracowników do 65 roku życia.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że druga tura zapisów na szczepienia rozpocznie się 15 lutego i potrwa do czwartku, 18 lutego.

- Wszystkim pracownikom zgłaszającym się na szczepienia i dyrektorom placówek, którzy w ostatnich dniach dopełnili formalności rejestracji na szczepienia bardzo za to dziękuje. To dowód na państwa odpowiedzialność i troskę o zdrowie i bezpieczeństwo maluchów, na którymi sprawujecie państwo opiekę. Te osoby, które do tej nie zgłosiły się na szczepienia, od poniedziałku będą miały ponownie taką możliwość. Gorąco do tego zachęcam - mówi minister Marlena Maląg.

Szczepienia zgłoszonych w pierwszej turze, chętnych pracowników instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 rozpoczynają się w piątek, 12 lutego.

W żłobkach, klubach dziecięcych, w placówkach pieczy zastępczej oraz jako dzienni opiekunowie zatrudnionych jest ok. 51 tys. osób. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum