Zachodniopomorskie: coraz więcej zachorowań na grypę

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 24 września 2017 10:53

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia na grypę i choroby grypopodobne zachorowało w Zachodniopomorskiem o tysiąc osób więcej niż na początku września.

Zachodniopomorskie: coraz więcej zachorowań na grypę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 1 do 7 września na grypę i choroby grypopodobne zachorowało w tym województwie 445 osób, ale od 8 do 15 września chorych było już 1420 - informuje Głos Szczeciński.

Specjaliści podkreślają, że szczepienia to najbardziej skuteczny sposób zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy. Odpowiedni czas na szczepienie jest właśnie obecnie - powinno się je wykonać do końca października.

Szczepienia są szczególnie ważne dla osób o wysokim ryzyku wystąpienia poważnych powikłań pogrypowych, a także dla ludzi z otoczenia osób z grupy wysokiego ryzyka oraz ich opiekunów. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca szczepienia przeciwko grypie sezonowej przede wszystkim kobietom w ciąży, następnie dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 18 roku życia, osobom starszym, osobom przewlekle chorym, pracownikom służby zdrowia.

W 2016 r. przeciwko grypie zaszczepiło się w Zachodniopomorskiem 47,5 tys. osób. Dla porównania: w 2015 r. zaszczepiło się 47,7 tys. osób, a w 2014 r. - 50,5 tys. osób.

Więcej: gs24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum