• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Wrocław: szpital wojewódzki chce testować szczepionkę na COVID-19

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2020 09:56

Już jesienią Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu może włączyć się do testowania  szczepionki na koronawirusa - zapowiada prof. Krzysztof Simon, wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego wyjaśnia, że prace nad szczepionką posuwają się w bardzo szybkim tempie, bo potrzebuje jej cały świat.

Naukowcom sprzyja to, że mogą wykorzystać wiedzę zdobytą podczas rozprzestrzeniania się kilkanaście lat temu wirusa SARS (prace nad wakcyną na SARS wstrzymano, bo wirus przestał stanowić zagrożenie) oraz szczepionki na koronawirusa dla zwierząt.

Nad szczepionką przeciwko chorobie COVID-19, wywołanej przez korona wirusa SARS-CoV-2, pracuje obecnie blisko 100 firm i ośrodków badawczych na świecie. 

Jak deklaruje specjalista prawdopodobnie jesienią  WSS zostanie włączony w badania kliniczne testów szczepionki na koronawirusa. 

Lekarz przyznaje, że również i on poddałby się szczepieniu, żeby na własnym organizmie zbadać, jakie mogą wystąpić objawy, przebieg i czy lekarstwo może okazać się skuteczne.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum