Wrocław: duże zainteresowanie szczepieniami przeciw pneumokokom i grypie

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2020 14:15

Koronawirus spowodował zwiększenie zainteresowania szczepieniami. Wrocławianie chcą się szczepić na chorobę pneumokokową. Coraz więcej osób dopytuje o szczepionkę przeciwko grypie, która dostępna będzie dopiero pod koniec września.

Wrocław: duże zainteresowanie szczepieniami przeciw pneumokokom i grypie
Pacjenci oraz firmy, które chcą zaszczepić swoich pracowników dopytują już o szczepionki przeciw grypie. Fot. Archiwum

Prof. Agnieszka Mastalerz-Migas z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, krajowa konsultant do spraw medycyny rodzinnej podaje, że pojawiają się większe ilości recept na szczepionki przeciwko pneumokomom. Wielu lekarzy zgłasza, że ludzie dopytują o szczepionkę, o której wcześniej mało kto słyszał.

Zwiększone zainteresowanie szczepionkami spowodowała epidemia koronawirusa i spodziewany wzrost liczby zakażeń w sezonie jesienno-zimowym. Specjaliści namawiają, żeby jak najwięcej osób się zaszczepiło na grypę m.in. dlatego, że objawy zakażenia są bardzo podobne w grypie i chorobie Covid-19.

Pacjenci oraz firmy, które chcą zaszczepić swoich pracowników dopytują już o szczepionki przeciw grypie. W ubiegłym roku szczepionki były dostępne na początku października. W tym zbierane są już zamówienia, a szczepionki mają być dostępne pod koniec września.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum