Wrocław. 1 listopada przy cmentarzach szczepienia przeciw COVID-19

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP30 października 2021 09:34

W okresie Wszystkich Świętych w okolicach cmentarzy we Wrocławiu będzie kursował "Szczepciobus". Odwiedzający 1 listopada groby będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19.

Wrocław. 1 listopada przy cmentarzach szczepienia przeciw COVID-19
We Wrocławiu 1 listopada przy cmentarzach będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19 Fot. Shutterstock
  • W sobotę 30 października w okolicach wrocławskich cmentarzy będzie kursował autobus, w którym będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19
  • Autobus będzie zatrzymywał się pod cmentarzami: Grabiszyńskim, Kiełczowskim i Osobowickim
  • Akcja mobilnych szczepień we Wrocławiu potrwa do 1 listopada

1 listopada. Przy cmentarzach we Wrocławiu będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19

W okresie Wszystkich Świętych będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 przy wrocławskich nekropoliach. Szczepienia, w specjalnie do tego przygotowanym autobusie MPK, rozpoczną się w sobotę i będą prowadzone przez najbliższe trzy dni.

"Szczepciobus" - specjalny autobus wrocławskiego MPK przekształcony w mobilny punk szczepień - kursuje po Wrocławiu i Dolnym Śląsku od 1 lipca. W tym czasie przejechał kilka tysięcy kilometrów, odwiedzając kilkadziesiąt lokalizacji. Szczepionkę podano w nim kilku tysiącom osób.

Od soboty do poniedziałku będzie zatrzymywał się pod wrocławskim cmentarzami: Grabiszyńskim, Kiełczowskim i Osobowickim. Podawana tam będzie jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson.

Czytaj: Dr Cessak o trzeciej dawce szczepionki przeciw COVID-19. Wiemy, jakie są przeciwwskazania

Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i dokument - dowód osobisty lub paszport.

Podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać dzieci w wieku 12-15 lat, o ile przyjdą z rodzicem lub opiekunem prawnym, i w wieku 16-17 lat, o ile przyjdą z podpisanym przez opiekunów kwestionariuszem.

Mobilny punkt szczepień to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

Czytaj: Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? Szef KPRM odpowiada

Program Szczepień Ochronnych na rok 2022. Komunikat GIS. LISTA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum