Włoszka, która omyłkowo dostała 6 dawek szczepionki wypisana ze szpitala

Autorzy: PAP; oprac. RR • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia10 maja 2021 21:41

Młoda Włoszka w szpitalu w Toskanii otrzymała przez pomyłkę sześć dawek szczepionki Pfizera. Po obserwacji zwolniona została do domu.

Włoszka, która omyłkowo dostała 6 dawek szczepionki wypisana ze szpitala
Przypadek kobiety będzie przedmiotem badań, bo nigdy wcześniej nikt nie dostał sześciu dawek szczepionki. FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Do błędu doszło w szpitalu w mieście Massa, gdzie 23-letnia stażystka psychologii klinicznej została zaszczepiona zawartością całej fiolki preparatu przeciwko Covid-19, a więc sześcioma dawkami.

Ponieważ bezpośrednio po zastrzyku poczuła się źle, a personel odkrył natychmiast swój błąd, kobietę prewencyjnie hospitalizowano na obserwację. Nie stwierdzono u niej żadnej reakcji alergicznej - podał oddział służby zdrowia w tej części Toskanii.

Wszczęto postępowanie wyjaśniające, by ustalić, jak doszło do błędu. W wydanym komunikacie regionalny oddział poinformował, że przyczyną pomyłki był "błąd wzrokowy z powodu chwilowej nieuwagi".

Podkreśla się, że przypadek kobiety będzie przedmiotem badań, bo nigdy wcześniej nikt nie dostał sześciu dawek szczepionki. 

Kobieta czuje się dobrze. Bolała ją tylko ręka. W poniedziałek (10 maja) została wypisana do domu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum