Wielkopolskie: kolejne 1350 szczepionek dla poznańskich szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2020 17:35

W poniedziałek i we wtorek do ośmiu szpitali w Poznaniu zostanie dostarczonych łącznie 1350 dawek szczepionki przeciwko COVID-19 - poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Wielkopolskie: kolejne 1350 szczepionek dla poznańskich szpitali
Do tej pory placówki z całego regionu zgłosiły zapotrzebowanie na łącznie około 6 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Fot. Shutterstock

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał, że w poniedziałek Agencja Rezerw Materiałowych przekaże szczepionki dla sześciu szpitali w Poznaniu, a we wtorek dla kolejnych dwóch placówek.

- Łącznie będzie to 1350 dawek - podsumował Stube, dodając, że szczepionki pochodzą z nowej puli 300 tys. dawek dostarczonych do Polski.

Rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Marta Żbikowska-Cieśla podała PAP, że szczepionki z nowej puli w poniedziałek otrzymają: Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Szpital Wojewódzki w Poznaniu, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, szpital MSWiA w Poznaniu, Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu i Centrum Medyczne HCP.

We wtorek szczepionki trafią do należących do Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu szpitala Przemienienia Pańskiego i Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi.

Żbikowska-Cieśla poinformowała PAP, że do tej pory placówki z całego regionu zgłosiły zapotrzebowanie na łącznie około 6 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

W poniedziałek szczepienia personelu medycznego rozpoczęto w szpitalu wojewódzkim w Lesznie i szpitalu miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu. Obie placówki otrzymały po 75 dawek preparatu.

Pierwsze szczepienia personelu w Wielkopolsce przeprowadzono w niedzielę w czterech placówkach w Koninie, Pile, Kaliszu i Poznaniu. W pierwszym etapie sześć szpitali z regionu otrzymało łącznie 450 dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

W poniedziałek rano do Warszawy przybyła kolejna dostawa szczepionki przeciw COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że 300 tys. dawek zostanie w poniedziałek i we wtorek przekazanych w sumie 250 szpitalom w kraju.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum