PAP/Rynek Zdrowia | 29-11-2018 14:55

Warszawa: wykładowczyni SGH chora na odrę - studentów skierowano na...

Jedna z wykładowczyń Szkoły Głównej Handlowej zachorowała na odrę. Część studentów skierowano na profilaktyczne szczepienia. W tej chwili nie ma żadnego zagrożenia na uczelni - informuje rzecznik uczelni.

Uczelnia planuje akcję udostępniania profilaktycznie szczepionek dla chętnych pracowników i studentów. Fot. Archiwum

18 listopada okazało się, że jedna z wykładowczyń Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest chora na odrę.

Jak poinformował rzecznik prasowy SGH dr Piotr Karwowski uczelnia od razu skierowała na profilaktyczne szczepienia trzy grupy studentów - ok. kilkadziesiąt osób - z którymi wykładowczyni miała przez krótki czas styczność. Szczepienia były bezpłatne. Od razu zawiadomiono też Sanepid. Rzecznik podkreślił, że był to przypadek pojedynczy i nie ma innych przypadków zachorowań ani ogniska choroby na SGH.

Karwowski zapowiedział też, że uczelnia planuje akcję udostępniania profilaktycznie szczepionek dla chętnych pracowników i studentów.

- Niestety okazuje się, że jest problem z dostępnością tych szczepionek w Warszawie - dodał.

Zaznaczył, że akcja zostanie przeprowadzona, gdy pojawią się szczepionki i będzie miała charakter wyłącznie profilaktyczny.

- W tej chwili nie ma żadnego zagrożenia - podkreślił.

Przypadek zachorowania potwierdziła też rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie Joanna Narożniak. Dodała, że wykładowczyni jest mieszkanką powiatu grodziskiego i jest uwzględniona w statystykach zachorowań z zeszłego tygodnia.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował w sobotę, że w tygodniu od 17 do 23 listopada zarejestrowano 22 przypadki zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę. Najwięcej było ich w powiecie warszawskim (12) oraz pruszkowskim (5). Pozostałe odnotowano w powiatach: mińskim, sochaczewskim, grodziskim, kozienickim oraz warszawskim zachodnim.

W piątek (30 listopada) będzie opublikowany nowy raport; nieoficjalnie wiadomo, że nie ma nowych przypadków zachorowań na odrę.