Warszawa: wkrótce akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 15 października 2015 17:30

28 października mieszkańcy Warszawy, którzy chorują przewlekle będą mieli kolejną szansę wzięcia udziału w akcji bezpłatnych szczepień przeciw grypie. W ramach II Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy szczepienia przeciw grypie odbyły się już w 26 placówkach w całej Polsce.

Warszawa: wkrótce akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy nadal ostrzegają Polaków przed powikłaniami pogrypowymi i wciąż podkreślają, jak ważna jest profilaktyki tej choroby. Pierwsze przypadki grypy pojawiły się w Polsce, warto więc zaszczepić się już dziś.

Bezpłatne szczepienia dla mieszkańców Warszawy odbędą się 28 października 2015 r. od godz. 9 do 12, lub do wyczerpania dawek przeznaczonych na potrzeby akcji, w Centrum Medycznym Przy Parku w  Warszawie.

Wirus grypy może m.in. zaostrzać objawy poważnych chorób przewlekłych i prowadzić do zagrażających życiu powikłań. Z tego powodu, niezwykle istotne jest uświadamianie społeczeństwa, jak ważna jest profilaktyka tej choroby, poprzez poddawanie się szczepieniom ochronnym. Są one wskazane przede wszystkim osobom leczącym się na choroby układu krążenia i oddechowego, diabetykom, kobietom w ciąży oraz dzieciom i osobom starszym.

W województwie mazowieckim w okresie od 1 września do 7 października na grypę i choroby grypopodobne zachorowało już 53 690 osób. Dane te pokazują, jak istotną kwestią jest poprawa wyszczepialności przeciw grypie w tym regionie, aby eliminować groźne powikłania pogrypowe.

Wirus grypy może m.in. zaostrzać objawy chorób przewlekłych i prowadzić do zagrażających życiu powikłań. Z tego powodu szybka reakcja na chorobę to najważniejszy element walki z zagrożeniem epidemiologicznym, jakie niesie ze sobą wirus grypy.

Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zapraszają więc wszystkich mieszkańców Warszawy, szczególnie chorych przewlekle, seniorów oraz kobiety w ciąży, by zadbali o swoje zdrowie. Warto zaszczepić się jak najszybciej, ponieważ przygotowujemy się w ten sposób do szczytu zachorowań na grypę, a okres od września do listopada to najlepszy czas na walkę z grypą. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum