Warszawa: szczepienia personelu medycznego zajmą cały styczeń?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2021 10:25

Od 27 grudnia w szpitalach w całej Polsce trwa szczepienie tzw. grupy "0". To personel medyczny, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz osoby pracujące na uczelniach medycznych i studenci tychże. Tylko w Warszawie to ponad 50 tysięcy osób. Zaszczepienie chętnych może przeciągnąć się do końca stycznia.

Warszawa: szczepienia personelu medycznego zajmą cały styczeń?
Fot. WUM

W stolicy personel medyczny będzie szczepiony w 22 szpitalach węzłowych.

Chęć zaszczepienia się w lecznicach kierowanych przez miasto (około połowa z 22), zgłosiło 15 tys. osób, a do 4 stycznia (stan na godz. 14) zaszczepionych zostało tylko 997 osób.

Wielu dyrektorów mówi, że to zbyt mało. Na przykład w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii zaszczepiono tylko 10 osób, z kolei do Szpitala Wolskiego pierwsze szczepionki przyjechały dopiero 4 stycznia.

Jak informowała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialna za ochronę zdrowia, w Szpitalu Bielańskim na szczepienie czeka prawie 2,5 tys. chętnych, a z Agencji Rezerw Materiałowych wysłano niecałe 500 dawek. Wylicza, że w takim tempie szczepienia grupy zero mogą zająć cały styczeń.

Kolejne sześć ze szpitali węzłowych to placówki kierowane przez marszałka województwa. Do zaszczepienia się na COVID-19 w tych placówkach zgłosiło się 11 tys. osób. Dyrektorzy szpitali - jak pisze "Gazeta Wyborcza" - zwracają uwagę na brak procedur dotyczących dawek, które pozostają, bo ktoś nie przyszedł na umówione szczepienie. Jak twierdzą, nie ma jasnych wytycznych w takiej sytuacji.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum