Warszawa: ruszyła rejestracja w masowych punktach szczepień, jest sporo wolnych terminów

Autor: JW • Źródło: PAP, Rynek Zdrowia07 maja 2021 07:30

O godz. 21 w czwartek ruszyła rejestracja w masowych punktach szczepień organizowanych przez m.st. Warszawa. Punkty zostaną otwarte 14 maja o godz. 8.

Warszawa: ruszyła rejestracja w masowych punktach szczepień, jest sporo wolnych terminów
Ruszyła rejestracja na szczepienia w Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych. Fot: Mazowiecki Urząd Wojewódzki
  • Ruszyła rejestracja w masowych punktach szczepień zlokalizowanych w Warszawie
  • Jak przekazał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, jest sporo wolnych terminów na szczepienie
  • Największy spośród czterech szykowanych do otwarcia punktów szczepień powszechnych jest zorganizowany na Stadionie Legii

"Rejestracja na szczepienia w Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych właśnie ruszyła" - poinformował w czwartek (6 maja) wieczorem prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Jest sporo wolnych terminów

Jak dodał Trzaskowski, punkty szczepień zostaną otwarte już 14 maja. "Dlatego zachęcam Was bardzo - zapisujcie się już teraz, bo mamy sporo wolnych terminów" - zachęcał Trzaskowski.

Szczegóły rejestracji są dostępne na stronie na http://warszawaszczepi.pl. Można rejestrować się dzwoniąc po numer 989 albo właśnie przez stronę internetową. "Rejestrujcie się Państwo i szczepicie, bo wszystkim nam zależy na powrocie do normalności, a Warszawa organizuje szczepienia i szczepi" - mówił w nagranym wideo prezydent stolicy.

Masowe punkty szczepień w Warszawie: lokalizacje

Największy spośród czterech szykowanych do otwarcia punktów szczepień powszechnych jest zorganizowany na Stadionie Legii (przy ul. Łazienkowskiej 3). Pozostałe trzy punkty są na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1).

Od 14 maja w stolicy uruchomiona będzie również specjalna linia autobusowa kursująca z centrum do punktów szczepień. Miasto szuka także wolontariuszy do tych punktów. Można zgłosić się do pomocy w ich obsłudze. Wolontariusze zostaną zaszczepieni.

NFZ: powstała mapa potrzeb szczepiennych

- Spodziewamy się, że w maju szczepionek będzie więcej, stąd samorządowcy zostali poproszeni, by wspólnie z podmiotami medycznymi utworzyć dodatkowe punkty szczepień - mówił 13 kwietnia na konferencji prasowej p.o. prezesa NFZ Filip Nowak.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował mapę potrzeb szczepiennych. Zróżnicował powiaty, w których tempo szczepień jest większe i mniejsze. - Oczywiście najbardziej pożądaną jest sytuacja, w której mieszkańcy mają możliwość zaszczepienia się w swoim powiecie - powiedział szef NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum