Warszawa: punkty szczepień bez szczepionek, odwołane wizyty seniorów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2021 10:31

Ograniczone dostawy w szczepionkach już przekładają się na realizację programu szczepień przeciwko COVID-19. Punkty szczepień w stołecznych przychodniach coraz częściej odwołują umówione wizyty.

Warszawa: punkty szczepień bez szczepionek, odwołane wizyty seniorów
Fot. Twitter

Każdego tygodnia do punktu szczepień (w Warszawie jest ich blisko 260) powinno być dowiezionych 30 dawek szczepionki. Do wielu stołecznych przychodni, w tym tygodniu, szczepionki jednak w ogóle nie dojechały. Placówki musiały odwołać wizyty seniorów, którym miały one być podane. 

Władze miasta są pełne obaw jak w przyszłości będzie wyglądała realizacja szczepień, skoro Agencja Rezerw Materiałowych ma problem z dostarczeniem już tak niewielkiej liczby tygodniowo. Nie wiadomo też jak długo będzie trwało w stolicy szczepienie seniorów, przy tak dużych utrudnieniach w dostępie do szczepionek. Warszawa ma ponad 260 tys. seniorów powyżej 70 r.ż. 

Odpowiedzialna za służbę zdrowia wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska opowiada, jak dostawy wyglądały w tym tygodniu w miejskich przychodniach. - Ursynów nie dostał w ogóle. Praga-Północ - to samo, brak szczepionek, odwołujemy pacjentów. Na Mokotowie sześć przychodni dostało, cztery wciąż czekają. Na Żoliborzu dostał jeden punkt na cztery. Jak można być na terenie dzielnicy, przywieźć 30 szczepionek do jednego punktu, a do pozostałych nie? W takim bałaganie nie dałoby się prowadzić nawet budki z warzywami - mówi Kaznowska.

I cytuje SMS-y, które ARM rozsyła dyrektorom przychodni w Warszawie. Agencja przeprasza w nich za opóźnienia. – To seniorzy powinni dostać te przeprosiny - dodaje Kaznowska.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum