Warszawa: linia 902 dowiezie bezpłatnie chętnych na szczepienie przeciwko COVID-19

Autor: MS,UMW/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2021 11:03

Stołeczny ratusz uruchamia specjalną linię autobusową dla osób szczepiących się przeciwko COVID-19. Autobus 902 o nazwie "Kurs na szczepienie" dowiezie bezpłatnie do punktu szczepień na stadionie PGE Narodowym.

Warszawa: linia 902 dowiezie bezpłatnie chętnych na szczepienie przeciwko COVID-19
FOT. um.warszawa.pl

Jak informuje warszawski urząd miejski dojście do punktu szczepień znajdującego się na stadionie PGE Narodowym ze stacji metra może sprawić trudność seniorom. Do pokonania pieszo pozostaje bowiem ponad kilometrowy odcinek.

Aby ułatwić seniorom dotarcie na szczepienia Urząd Miasta Stołecznego Warszawy od 28 stycznia, uruchamia specjalną autobusową linię 902, której trasa połączy stacje metra i kolei z punktem szczepień i punktem rejestracji. Przejazd będzie bezpłatny.

Autobus będzie jeździł we wszystkie dni tygodnia co 20 minut. Pierwszy odjazd z przystanku przy metrze w kierunku punktu szczepień odbędzie się godz. 7.20 a ostatni o godz. 20.02. W przeciwną stronę, w kierunku metra, autobusy spod stadionu PGE Narodowego ruszą: pierwszy o godz. 7.38, ostatni o godz. 20.20.

Warszawa organizuje również transport dla byłych powstańców, osób, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N albo odpowiednio I grupie z wyżej wymienionymi schorzeniami.

Osoby z niepełnosprawnościami i niesamodzielne, które nie mogą dotrzeć do punktów szczepień COVID-19, mogą też skorzystać ze szczepień wykonywanych przez zespoły wyjazdowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum