Warszawa: Szpital Południowy od poniedziałku będzie szczepił przeciw COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2021 15:30

W Szpitalu Południowym na warszawskim Ursynowie od poniedziałku, 25 stycznia uruchomiony zostanie punkt szczepień przeciw COVID-19 - poinformował w środę (20 stycznia) stołeczny ratusz. W stolicy ma być blisko 260 punktów szczepień, z czego 43 będą działały w miejskich placówkach - podał.

Warszawa: Szpital Południowy od poniedziałku będzie szczepił przeciw COVID-19
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W komunikacie Urzędu m.st. Warszawy wyjaśniono, że w placówce od pierwszego dnia szczepień osób z grupy pierwszej będą mogli się szczepić seniorzy w wieku 70 lat lub więcej.

Punkt mieścić się będzie pod adresem ul. rtm. Witolda Pileckiego 99.

- W budynku szpitala zostanie wydzielona strefa do rejestracji pacjentów na szczepienia, poczekalnia i szatnia. Szczepienia będą się odbywały w specjalnie przygotowanym punkcie szczepień, zlokalizowanym w budynku A, od strony ulicy Pileckiego. Wejście dla pacjentów zostanie czytelnie oznaczone - zapewnił warszawski ratusz.

Będzie to jeden z 260 punktów szczepień, które mają zostać uruchomione w stolicy. W miejskich placówkach znajdą się 43 takie punkty. "Obecnie na szczepienia w punkcie, który zostanie uruchomiony w Szpitalu Południowym, zrejestrowało się ponad 3,9 tys. osób" - poinformowała zacytowana w komunikacie wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

- Liczymy, że rząd zwiększy limity dostaw szczepionek do punktów szczepień - obecny limit 30 dawek szczepionek na tydzień dla każdego punktu szczepień jest daleki od oczekiwań jak powinien być realizowany Narodowy Program Szczepień. Jeśli nie nastąpi zwiększenie dostaw, to tylko zarejestrowaną już grupę 3,9 tys. osób punkt będzie szczepić podwójną dawką niemal 6 lat - dodała wiceprezydent.

Szpital Południowy funkcjonować będzie jako tymczasowy szpital do walki z COVID-19. Wedle decyzji wojewody mazowieckiego z listopada, która została utrzymana w styczniu przez ministra zdrowia, powinien być przygotowany do 21 stycznia.

Ratusz stoi na stanowisku, że szpital zostanie uruchomiony w połowie lutego. Wojewoda Konstanty Radziwiłł zwrócił się wobec tego do prezydenta Rafała Trzaskowskiego z prośbą o wyjaśnienia dotyczące zakresu zaawansowania prac budowlanych, zakupu wyposażenia i sprzętu, w tym realizowanych zamówień publicznych oraz o wykazanie liczby personelu zaangażowanego do przyspieszenia realizacji inwestycji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum