Warmińsko-Mazurskie: samorządowe programy szczepień przeciwko pneumokokom

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2013 10:12

Samorządy Ełku, Lubawy oraz gminy Ruciane Nida zdecydowały o realizacji programu szczepień profilaktycznych przeciwko pneumokokom.

Warmińsko-Mazurskie: samorządowe programy szczepień przeciwko pneumokokom

W Lubawie taki program zaplanowano na lata 2013-2017. Zakłada ochronę przeciwko pneumokokom dzieci od 2 do 3 lat zamieszkałych na terenie miasta Lubawa. Szczepione są również maluchy spoza Lubawy, uczęszczające do lubawskich przedszkoli dotowanych z budżetu miasta Lubawa. Realizatorem szczepień jest Zespół Opieki Zdrowotnej - Miejski Ośrodek Zdrowia w Lubawie.

Szczegóły: lubawa.bip-wm.pl

1 lipca 2013 r. ruszyły bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci mieszkających w gminie Ruciane Nida. Program zakłada ochronę przeciwko pneumokokom dzieci urodzonych w 2009 i 2010 r. Będą one szczepione jedną dawką szczepionki 13-walentnej stanowiącej w tej chwili najszerszą z dostępnych ochronę przez bakteriami pneumokokowymi.

Szczepienia będą realizowane w Przychodni Zdrowia przy ul. Polnej 1. Informacje - tel.: 87 423 69 99; www.ruciane-nida.pl.

W Ełku bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom rozpoczną się 15 sierpnia 2013 roku. Obejmą dzieci zameldowane na terenie miasta Ełk urodzone w 2010 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę szczepionek - decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: www.elk.pl lub w wydziale polityki społecznej Urzędu Miasta Ełku - tel. 87 732 62 64.

W każdym z miast - oprócz kryterium wieku - warunkiem udziału w programie jest brak przeciwwskazań lekarskich do zaszczepienia oraz pisemna zgoda rodziców. Wszystkie wymienione pogramy profilaktyczne w woj. warmińsko-mazurskim finansowane są w całości z budżetów poszczególnych miast.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum