×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Warmińsko-Mazurskie: kolejny przypadek odry? Tym razem chodzi o Polaka

Autor: Radio Zet/Rynek Zdrowia27 stycznia 2018 14:52

Służby sanitarne w Warmińsko-Mazurskiem badają pierwszy przypadek odry u Polaka ( nie ma jeszcze pełnego potwierdzenia). Dotychczas chorobę diagnozowano jedynie u pracujących tu obywateli Ukrainy.

Warmińsko-Mazurskie: kolejny przypadek odry? Tym razem chodzi o Polaka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chodzi o pracownika jednej z firm budowlanych w Olsztynie, który jest mieszkańcem powiatu ostródzkiego. Wcześniej mężczyzna był badany przez lekarza rodzinnego, który zawiadomił sanepid o podejrzeniu odry - informuje Radio Zet.

Na razie na Warmii i Mazurach potwierdzono trzy ogniska choroby: jedno w Olsztynku i dwa w Ostródzie. Odra została zdiagnozowana łącznie u 11 osób. Wszyscy pacjenci byli Ukraińcami. Większość pracowała w zakładach mięsnych Morliny w Ostródzie, jeden mężczyzna był zatrudniony w zakładach Tymbark w Olsztynku.

Władze obu firm zdecydowały, że wszyscy pracownicy zostaną objęci obowiązkowymi szczepieniami ochronnymi. W zakładach Morliny miało z nich skorzystać około 600 osób. Podobna sytuacja dotyczy ostródzkiej stoczni jachtowej, gdzie ze względu na podejrzenie odry ma zostać zaszczepionych około 100 osób.

Na Ukrainie od początku 2018 r. zanotowano w sumie ponad 1200 przypadków zachorowań na odrę.

Więcej: radiozet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum