WHO: w Europie coraz więcej zachorowań na odrę

Autor: Radio Zet/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2017 10:37

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że w Europie rośnie liczba zakażeń wywołanych wirusem odry. Jak zaznacza organizacja, najwięcej zakażeń odnotowano w Rumunii i we Włoszech.

WHO: w Europie coraz więcej zachorowań na odrę
WHO wyjaśnia, że pełną ochronę przed zakażeniem daje zaszczepienie co najmniej 95 proc. populacji Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Głównym powodem jest spadek liczby szczepień przeciwko tej groźnej chorobie - informuje Radio Zet.

Według Europejskiego Centrum Kontroli Chorób (ECDC), jedynie w styczniu 2017 r. we Włoszech odnotowano 238 przypadków odry. W Rumunii od stycznia 2016 r. do 10 marca 2017 r. zarejestrowano 3,4 tys. zakażeń oraz 17 zgonów z powodu odry. Z kolei w Wielkiej Brytanii od lutego 2016 do stycznia 2017 r. było 575 przypadków tej infekcji.

Do zakażeń odrą dochodzi w obrębie poszczególnych krajów europejskich, ale jest też ona przenoszona pomiędzy poszczególnymi państwami.

WHO wyjaśnia, że pełną ochronę przed zakażeniem daje zaszczepienie co najmniej 95 proc. populacji. Jeśli szczepionych jest mniej osób, zwiększa się ryzyko infekcji i wzrasta liczba zakażeń. Tak właśnie dzieje się w Rumunii, we Włoszech, we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i na Ukrainie.

Więcej: wiadomosci.radiozet.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum