• PARTNER SERWISUpartner serwisu

WHO ostrzega przed przerwaniem systemu dostaw szczepionek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2020 13:10

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się zakłócenia systemu dystrybucji szczepionek - poinformował we wtorek (28 kwietnia) jej przedstawiciel. Dodał, że WHO przyspiesza dostawy testów diagnostycznych i sprzętu ochronnego do Ameryki Łacińskiej.

Ogólnoświatowy system dystrybucji szczepionek został zakłócony w kwietniu. Fot. VCU CNS/Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Odpowiedzialny w WHO za wsparcie operacyjne i logistykę Paul Molinaro powiedział podczas internetowej konferencji prasowej w Genewie, że ogólnoświatowy system dystrybucji szczepionek został zakłócony w kwietniu, i jeżeli ta sytuacja przeciągnie się na maj, pojawią się luki w systemie szczepień.

- Widzieliśmy, jak międzynarodowy system transportu lotniczego, od którego całkowicie zależy przepływ naszych ładunków, stopniowo się zamykał. Teraz znajdujemy się w momencie, w którym musimy szukać rozwiązań tego problemu - tłumaczył Molinaro.

Dodał, że ta sytuacja może również wpłynąć na dostawy niektórych produktów spożywczych.

WHO zamierza zwiększyć dostawy środków ochrony osobistej i testów diagnozujących infekcję koronawirusem do Ameryki Łacińskiej, gdzie szybko rozprzestrzenia się pandemia koronawirusa. Sprzęt ma być rozprowadzany z Panamy, w której utworzone zostanie lokalne centrum dystrybucji - przekazał Molinaro

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum