W pierwszy dzień rejestracji już 100 tys. nauczycieli zapisanych na szczepienie

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2021 18:31

8 lutego br. ruszyły zapisy na szczepienia dla nauczycieli. Do tej pory zgłosiło się 100 tys. osób chętnych osób. Proces przebiega bardzo sprawnie, nie odnotowaliśmy żadnych problemów dotyczących rejestracji - informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W pierwszy dzień rejestracji już 100 tys. nauczycieli zapisanych na szczepienie
Akcja szczepień dla nauczycieli ruszy w piątek, 12 lutego. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje MEiN, już kilka dni temu, dyrektorzy szkół otrzymali mailem szczegółowe informacje dotyczące procesu rejestracji wraz z dokładną instrukcją zgłaszania pracowników oraz opisem całej procedury.

- Poprosiliśmy ich, aby zbierali informacje od swoich nauczycieli zainteresowanych szczepieniami. Przez weekend pracowaliśmy nad formularzem zgłoszeniowym, testowaliśmy go w wybranych szkołach i już w niedzielę w nocy mogliśmy przesłać go do szkół razem z instrukcją procesu rejestracji. Zależało nam na tym, aby już od poniedziałku, od godzin porannych dyrektorzy mogli rejestrować listy zgłoszeniowe do szczepień - czytamy w komunikacie resortu.

W niedzielę w nocy został uruchomiony specjalny formularz zgłaszania na szczepienia z instrukcją krok po kroku w Systemie Informacji Oświatowej. Jest to profesjonalne narzędzie do zbierania danych oświatowych. System rejestracji jest intuicyjny i prosty. Co ważne, samych nauczycieli zgłaszają ich dyrektorzy. Dodatkowo na stronie internetowej przygotowano zestawienie najczęstszych pytań i odpowiedzi na nie.

- Dyrektorzy mają czas na wypełnienie formularza do środy, 10 lutego br. do końca dnia. Zachęcamy wszystkich uprawnionych nauczycieli do zgłaszania się na szczepienia. Akcja szczepień dla nauczycieli ruszy w piątek, 12 lutego - informuje ministerstwo.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum