W Świętokrzyskim ponad 90 proc. mieszkańców ma dostęp do punktu szczepień przeciwko COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2020 21:55

Ponad 90 procent mieszkańców województwa świętokrzyskiego ma już zapewniony dostęp do punktu szczepień przeciwko COVID-19 - poinformował w piątek (18 grudnia) Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Świętokrzyskim ponad 90 proc. mieszkańców ma dostęp do punktu szczepień przeciwko COVID-19
Fot. PTWP

NFZ zakończył, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.

Beata Szczepanek, rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału NFZ wyjaśnia, że w województwie świętokrzyskim na 102 gminy w 86 zostały złożone wnioski i przeszły one pozytywną kwalifikację.

- Dostęp do miejsca szczepienia blisko swojego miejsca zamieszkania, ma już ponad 91 procent mieszkańców świętokrzyskiego. Placówki wyłonione w naborze mają być gotowe do wykonania szczepień do 28 grudnia: organizacyjnie i kadrowo. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić - zaznaczyła.

Szczepanek podkreśliła, że NFZ chcąc zapewnić jak największą dostępność do szczepień rozpoczął w piątek, 18 grudnia kolejne dodatkowe, lokalne nabory do Narodowego Programu Szczepień.

- Nabory są prowadzone w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień lub tam, gdzie punkty już zostały wyłonione, ale gminy mają duży potencjał i są w nich zainteresowani świadczeniodawcy - dodała.

Oddział przyjmie formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy, a ich ocena potrwa do 24 grudnia.

Specjalnie dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naboru do Narodowego Funduszu Zdrowia, Świętokrzyski OW NFZ uruchomił konsultacje telefoniczne i na miejscu, w siedzibie oddziału przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum