W Radomiu szczepią nauczycieli w szpitalach węzłowych. W piątek zaczął MSS, w poniedziałek dołączy drugi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2021 19:30

Oba szpitale węzłowe w Radomiu przystępują do szczepień nauczycieli. W piątek rozpoczęły się one w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Od poniedziałku przedstawiciele tej grupy zawodowej będą szczepieni w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

W Radomiu szczepią nauczycieli w szpitalach węzłowych. W piątek zaczął MSS, w poniedziałek dołączy drugi
Na szczepienia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zgłosiło się ok. 400 nauczycieli. Fot. Archiwum

Rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Karolina Gajewska poinformowała w piątek PAP, że placówka otrzymała 100 dawek szczepionki firmy AstraZeneca. Na szczepienia w tym szpitalu zgłosiło się ok. 400 nauczycieli.

W szpitalu odbywają się także szczepienia personelu i pracowników innych placówek medycznych. "Dwie dawki szczepionki otrzymało do tej pory 675 pracowników naszego szpitala, pierwszą dawkę dostało 79 osób" - przekazała Gajewska. Dodała, że dwie dawki szczepionki otrzymało również 236 pracowników innych placówek medycznych wytypowanych w etapie zero. Pierwszą dawkę dostało 296 osób.

Do tej pory zaszczepiło się także 296 seniorów.

- Terminy szczepień w ramach etapu pierwszego zarezerwowane są do końca marca - powiedziała Gajewska.

Od poniedziałku nauczyciele będą się także szczepić w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Rzeczniczka placówki Elżbieta Cieślak poinformowała, że do szpitala trafiło 100 dawek szczepionki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum