W Polsce docelowo ma być ponad 6 tys. punktów szczepień

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2021 09:31

Na interaktywnej mapie jest ich obecnie 5926. Szczepienia populacyjne przeciw COVID-19 rozpoczną się w nich 25 stycznia. W pierwszej kolejności zaszczepione zostaną osoby powyżej 70 lat.

W Polsce docelowo ma być ponad 6 tys. punktów szczepień
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Interaktywna mapa z listą punktów szczepień pokazuje, że w całym kraju gotowych do szczepień populacyjnych jest 5926 placówek. Lokalizację można sprawdzić na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Placówki chętne do szczepień populacyjnych mogą wprowadzać swoje grafiki szczepień na okres od 25 stycznia do 31 marca do centralnego systemu e-Rejestracji do niedzieli, do północy. Przez ten system umawiane są wszystkie wizyty szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju.

Każda z placówek będzie mogła wykonać 30 szczepień tygodniowo. Na tyle pozwalają zakontraktowane przez Polskę dawki szczepionek na I kwartał tego roku.

Tygodniowo do naszego kraju trafia około 360 tys. dawek szczepionek. Dzielone są one na dwie równe części. Połowa pozostaje w magazynie Agencji Rezerw Materiałowych, by zagwarantować preparat na drugą dawkę. Pozostałe 180 tys. trafia do punktów szczepień. Ma ich być docelowo ponad 6 tys.

Klaudia Torchała (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum