• PARTNER SERWISUpartner serwisu

USA. Stracili pracę w szpitalu po odmowie szczepienia na Covid-19. Zwolniono 153 osób

Autor: oprac. KG • Źródło: PAP23 czerwca 2021 06:40

153 pracowników sieci szpitali Houston Methodist w Teksasie odeszło z pracy lub zostało zwolnionych w związku z odmową przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19.

USA. Stracili pracę w szpitalu po odmowie zaszczepienia się przeciwko Covid-19/Fot. Shutterstock
  • Sieć szpitalna Houston Methodist nakazała pracownikom zaszczepienie się przeciwko Covid-19, jako warunek kontynuacji pracy w szpitalu
  • Szczepionkę przeciw Covid-19 przyjęło prawie 25 tysięcy pracowników sieci
  • Szczepienia odmówiło 178 pracowników. Zostali zawieszeni. 25 osób z tej grupy zaszczepiła się, reszta straciła pracę

Jak podaje "Washington Post", Houston Methodist było jednym z pierwszych systemów szpitalnych w USA, który nakazał pracownikom zaszczepienie się przeciwko Covid-19, jako warunek kontynuacji pracy w szpitalu.

Od wprowadzenia decyzji 1 kwietnia szczepionkę przyjęło niemal 25 tys. pracowników sieci. 178 odmówiło, wobec czego zostali oni zawieszeni na dwa tygodnie. W tym czasie 25 z nich zaszczepiło się, zaś reszta straciła pracę.

Pracownicy szpitala poszli do sądu

Jedna z pracownic, która odmówiła zaszczepienia, pielęgniarka Jennifer Bridges, oraz ponad 100 innych osób zaskarżyło decyzję do sądu, nazywając w pozwie szczepionkę "eksperymentalną iniekcją modyfikacji genów mRNA" i oskarżając Houston Methodist o zmuszanie pracowników do bycia "królikami doświadczalnymi".

Sąd federalny w Houston w czerwcu odrzucił skargę 12 czerwca, uznając że polityka szpitali nie stanowi pogwałcenia praw pracowników.

"Methodist po prostu stara się wykonywać swoją pracę ratowania życia pacjentów i unikania zakażenia ich wirusem. To wybór mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, pacjentów i ich rodzin" - napisał w uzasadnieniu sędzia Lynn Hughes. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum