• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Tylko połowa policjantów w Polsce zaszczepiona przeciw COVID-19

Autor: PAP • Źródło: PAP04 sierpnia 2021 06:22

Już ponad połowa polskich policjantów zaszczepiła się przeciw COVID-19. Poinformował o tym podkomisarz Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji

Od początku epidemii 21 policjantów i 27 pracowników cywilnych policji zmarło na COViD-19. DarSzach / Shutterstock.com
  • Od początku szczepień służb mundurowych około 52 tys. policjantów zostało zaszczepionych, co stanowi już ponad połowę stanu zatrudnienia
  • Według policyjnych szacunków kolejne 6-7 tys. policjantów zaszczepiło się w ramach systemu powszechnego
  • Wielu policjantów zakaziło się koronawirusem i nie miało jeszcze okazji się zaszczepić z uwagi na zbyt krótki czas od wyzdrowienia

Podkomisarz Antoni Rzeczkowski poinformował, że w chwili obecnej w Polsce szczepienia nie są obowiązkowe. - Poziom wyszczepienia wśród policjantów w ramach koordynacji szczepień w grupie "1c" wynosi około 52 tys., co stanowi już ponad połowę stanu zatrudnienia - podkreślił policjant.

Policjanci nie muszą informować o statusie zaszczepienia

- Policjanci mają również możliwość zaszczepienia się w ramach systemu powszechnego, szacujemy, że około 6-7 tys. policjantów skorzystało z tej możliwości, jednakże policjanci nie mają obowiązku informowania o zaszczepieniu się w ramach systemu powszechnego - zaznaczył podkomisarz.

Ponadto zwrócił uwagę, że ponad 23 tys. policjantów zostało zakażonych koronawirusem, przez co "wielu z nich nie ma jeszcze możliwości przyjęcia szczepionki z uwagi na zbyt krótki czas, który upłynął od wyzdrowienia".

49 pracowników policji zmarło przez COVID-19

Poinformował również, że od początku epidemii 21 policjantów i 27 pracowników cywilnych policji zmarło na COViD-19.

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia, wykonano dokładnie 34 463 736 iniekcji. W pełni zaszczepiono 17 498 174 osoby. Pierwszą dawkę przyjęło 18 357 076 osób.

Łącznie od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 mln 883 tys. 284 przypadków. Zmarło 75 tys. 265 osób z COVID-19.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum