×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Trzy partie za obywatelską akcją "Szczepimy, bo myślimy"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia27 lutego 2019 14:01

Nowoczesna, SLD i Zieloni poparły w środę (27 lutego) Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą "Szczepimy, bo myślimy". Jej celem jest wprowadzenie szczepienia jako kryterium przy rekrutacji dzieci do żłobków i przedszkoli. Obecnie pod projektem zbierane są podpisy.

Trzy partie za obywatelską akcją "Szczepimy, bo myślimy"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Nasz projekt zakłada, że samorządy będą miały możliwość wprowadzenia szczepienia jako jednego z kryteriów punktowanych przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli. Na tę chwilę niestety nie jest to możliwe ze względów prawnych. Dlatego powstał nasz projekt, pod którym zbieramy podpisy - poinformował podczas konferencji prasowej w Sejmie współautor projektu Robert Wagner.

Inny przedstawiciel Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej podkreślił, że projekt spotkał się z "entuzjastycznym uznaniem ze strony izb lekarskich, izby pielęgniarskiej, jak i całego środowiska medycznego". Wyraził też nadzieję na jak najszersze jego wsparcie ze strony partii politycznych.

Według przewodniczącej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer "bardzo ważne jest", aby rodzice posyłając swoje dziecko do żłobka czy przedszkola mieli pewność, że inne dzieci uczęszczające do tych placówek są zaszczepione.

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że projekt jest obywatelski, a poparcie go przez partie nie oznacza jego upolitycznienia. Zadeklarował, że Sojusz pomoże Inicjatywie zbierać podpisy pod projektowanymi zmianami.

Rzeczniczka prasowa SLD Anna Maria Żukowska poinformowała, że projekt popiera też Partia Zieloni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum