Trwa rejestracja na szczepienia nauczycieli ze szkół i nauczycieli akademickich

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2021 20:32

We wtorek (15 lutego) ruszyła kolejna tura rejestracji na szczepienia przeciw Covid-19 - dla grup nauczycieli od 60. do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Procedura zgłoszenia na szczepienie jest analogiczna jak przy rejestracji podczas I tury.

Trwa rejestracja na szczepienia nauczycieli ze szkół i nauczycieli akademickich
Fot. Shutterstock

Ja podało Ministerstwo Edukacji i Nauki do szczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło się około 93 tys. nauczycieli ze szkół i placówek oświatowych, w tym blisko 7,6 tys. nauczycieli akademickich. Do tej pory, zarówno w I jak i II etapie do szczepienia zarejestrowanych jest 361 tys. osób.

Do 18 lutego mogą rejestrować się na szczepienia nauczyciele do 65. roku życia, ze wszystkich szkół i placówek, w tym osoby, które dotychczas nie zgłosiły się na szczepienie w I turze, a byli do tego uprawnieni, a także nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach.

Procedura zgłoszenia na szczepienie jest analogiczna jak przy rejestracji podczas I tury. Nauczyciele ze szkół i placówek oświatowych mogą zgłaszać do dyrektora chęć zaszczepienia się. Dyrektor wypełnia formularz i przekazuje zgłoszenie do Ministerstwa Edukacji i Nauki, za pośrednictwem Strefy Pracownika Systemu Informacji Oświatowej. Następnie zgłoszenie trafia do szpitala węzłowego, który kontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie wyznaczenia konkretnego terminu szczepienia.

Nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelni zgłaszają się do rektora swojej uczelni. Zapisy obejmują nauczycieli akademickich z datą urodzenia po 31 grudnia 1955 r.

MNiE rekomenduje, aby nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, zgłaszał się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni - tej która jest jego podstawowym miejscem pracy.

Za zapisy odpowiedzialni są rektorzy uczelni, którzy powinni wybrać koordynatorów. Sposób prowadzenia zapisów należy do autonomicznej decyzji uczelni. Rektorzy będą wybierać miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która została przekazana uczelniom przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Lista punktów szczepień, która jest na bieżąco aktualizowana, znajduje się pod adresem: https://polon.nauka.gov.pl/pomoc/knowledge-base/wykaz-punktow-szczepien-plik-do-pobrania/

Zestawienia osób chętnych z danej uczelni będą przekazywane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień. Punkty szczepień skontaktują się z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli (zbiorczo, z całej uczelni).

Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia się w późniejszym terminie. O terminie i sposobie rejestracji MEiN będzie informować.

Zestawem najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących szczepień, znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/qa-szczepienia-dla-nauczycieli.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum