Toruń: kolejne 540 dawek szczepionki przeciw COVID-19 dotarło do szpitala wojewódzkiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2021 14:55

Kolejne 540 dawek szczepionki przeciw COVID-19 dotarło do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Szczepienia w placówce zostały wznowione. W poprzednim tygodniu zaszczepiono 300 osób z personelu.

Toruń: kolejne 540 dawek szczepionki przeciw COVID-19 dotarło do szpitala wojewódzkiego
Fot. Centrum Informacyjne Rządu/Twitter

- Tak, szczepionki do nas dotarły. Dzisiaj rozpoczęliśmy ponownie kolejne szczepienia - powiedział PAP rzecznik prasowy szpitala dr Janusz Mielcarek. Do piątku zaszczepionych zostanie 540 osób z grupy "0". Dotychczas w placówce preparat podano 300 osobom z personelu.

Rzecznik szpitala wojewódzkiego mówił w niedzielę PAP, że placówka tak składa zamówienia na szczepionki, aby się one nie zmarnowały. W placówce do szczepień zgłosiło się ok. 70 procent załogi, czyli ok. 1400-1500 osób.

Mielcarek zapytany przez PAP, czy w placówce zaszczepił się dotychczas ktoś spoza grupy "0" odpowiedział, że nie było takich osób.

Drugim szpitalem, który prowadzi akcję szczepień przeciwko COVID-19 w Toruniu jest szpital miejski.

Rzecznik prasowa placówki Kamila Chyzińska poinformowała PAP, że 28 grudnia szpital otrzymał 300 dawek szczepionki. Kolejna partia 360 dawek ma dotrzeć do szpitala dzisiaj.

Do tej pory chęć szczepień zadeklarowało 60 procent uprawnionego personelu.

- Lista ta jednak sukcesywnie rośnie - dodała rzecznik prasowa.

Chyzińska dodała w odpowiedzi na pytania PAP o akcję szczepień w miejskiej placówce, że "nie posiada informacji, aby zostały zaszczepione osoby spoza grupy +0+".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum